ČLÁNKY, AKTUALITY

Krajské volby 2020 znamenaly pro sociální demokracii hluboký propad

S odstupem několika málo týdnů po volbách, v době zhoršující se pandemie, nouzového stavu v ČR, jsem našel chvíli na první krátkou reakci.

Koronavirus nás nesmí zlomit a společnost ještě více rozštěpit

Přečtěte si rozhovor s primářem Urologického oddělení Krajské nemocnice Liberec a předsedou krajské organizace sociální demokracie MUDr. Janem Mečlem.

Zdravotnictví v Libereckém kraji potřebuje více pozornosti

Probíhající pandemie koronaviru podala dostatečný důkaz o důležitosti zdravotnictví pro obyvatele. Také v Libereckém kraji zdravotníci obstáli a odvedli skvělou práci. Učili jsme se zvládat zcela novou hrozbu za pochodu, byli jsme přinuceni na čas zastavit běžně poskytovanou péči. Chvíli nám potrvá, než bude vše jako dřív, což je spíše jen přání, protože jsem přesvědčen, že vstupujeme do nové epochy světových dějin. Musíme se přizpůsobit a být lépe připraveni na další hrozby pro lidstvo.

Jak zvládat v naší zemi krize v budoucnosti?

Do poklidných časů naší společnosti neočekávaně a tvrdě zasáhl velmi malý a jednoduchý organismus. Patří do skupiny coronavirů a u části nakažených lidí vyvolává nemoc Covid-19. Nastal čas se trochu poohlédnout zpět, co se vlastně stalo.